9 Sekretnych czynników udanego zakupu zlewozmywaka przez internet

Posłuchaj w wersji audio

Mogłoby się wydawać, że nic nie daje nam takiej pewności, jak zakup zlewozmywaka oraz akcesoriów w stacjonarnym sklepie budowlanym. Nie ma to, jak możliwość dotknięcia produktu i sprawdzenia, czy będzie on odpowiadał naszym potrzebom, czy też nie. Teoretycznie coś, co możemy poczuć i zobaczyć na własne oczy, kupuje nam się o wiele łatwiej. Tym bardziej, jeśli chodzi o rzeczy drogie i te, które zostaną z nami na długie lata.

Jednak, czy aby na pewno zakup zlewozmywaka w sklepie stacjonarnym jest zawsze bezpieczniejszy od zakupu w internecie?

Okazuje się, że nie do końca. Zarówno w mniejszych sklepach stacjonarnych, jak i w większych dyskontach budowlanych zdarzają się produkty o niskiej jakości. Nie ma sklepów stacjonarnych, zajmujących się tylko i wyłącznie sprzedażą i doradztwem w kwestii zlewozmywaków. W takim wypadku wachlarz wyboru zarówno kolorów, jak i samych modeli zlewozmywaków niemal zawsze jest ograniczony.
Obsługa nie zawsze jest na tyle zorientowana i doświadczona, aby pomóc nam dobrać sprzęt odpowiedni do naszych potrzeb. Może zdarzyć się więc tak, że natrafimy na słabo przeszkolonego pracownika i oprzemy całą naszą decyzję na jego cząstkowej wiedzy. Przez niskiej jakości system informacyjny, dociekanie najbardziej istotnych danych produktu może zająć długie godziny.
Poza tym, w sklepie nie możemy zdjąć produktu z półki i udać się z nim do innego działu lub innego sklepu meblowego, aby sprawdzić, czy dany kolor skomponuje się odpowiednio z naszym blatem, meblami, kolorem ściany czy innymi akcesoriami.

Dlaczego coraz bardziej skutecznym sposobem na zakup dobrego zlewozmywaka są sklepy internetowe?

Firmy, oferujące sprzedaż w internecie stawiają na błyskawiczne dostarczanie szybkiej i niezwykle skutecznej obsługi dla swoich klientów. Właściciele sklepów internetowych nie muszą opłacać olbrzymich kosztów związanych z utrzymaniem stacjonarnego sklepu oraz personelu. Mogą więc skupić się, na dostarczeniu asortymentu wysokiej klasy i nieustannym szkoleniu fachowej i precyzyjnej obsługi klienta, która w zdalny sposób odpowiednio zinterpretuje Twoje wymagania oraz podsunie Ci właściwe rozwiązanie lub skutecznie rozwiąże każdy Twój problem.

Aby poprawić szybkość i rzetelność przekazywanych informacji, producenci lokują dział dystrybucji i produkcji w jednym miejscu. Dzięki obecności działu obsługi klienta bezpośrednio w tym samym budynku, w którym trwa produkcja, uzyskujemy dostęp do zaawansowanej wiedzy inżynierów projektujących dany zlewozmywak. Warto zwrócić uwagę także, na wzrost zapotrzebowania na sklepy internetowe w ostatnich czasach. Ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego, sklepy internetowe mogły ostatnio odnotować kolosalny wzrost liczby zakupów i udowodnić wielu swoim przeciwnikom, że internet to rzetelne, profesjonalne i bezpieczne źródło robienia zakupów.

Czy wszystkie sklepy internetowe zapewnią nam bezpieczne zakupy?

Jest kilka sklepów, które lepiej sobie darować. Rozglądając się za sklepem internetowym, możesz także natrafić na wadliwy towar, nieprofesjonalną obsługę, problemy ze zdobyciem asortymentu, lub jego zwrotem w przypadku defektu. Idzie jednak uniknąć tego typu nieprzyjemności. Zasób informacji, jakie serwuje internet, z łatwością pomoże Ci, nie tylko znaleźć dobry sklep, ale także ominąć szerokim łukiem te, które nie wywiązują się najlepiej ze swoich kompetencji.

O tym, jak krok po kroku trafnie rozpoznać, czy dany sklep spełni nasze oczekiwania, napisaliśmy więcej w kolejnym akapicie.

Na co warto więc zwrócić uwagę, kupując zlewozmywak w internecie?

Twoje internetowe zakupy będą udane jak nigdy wcześniej, jeśli tylko weźmiesz pod uwagę kilka istotnych czynników. Aby uczynić Twój proces zakupu prostym, bezpiecznym a przede wszystkim przyjemnym, warto rozbić go sobie na kilka etapów.

Pierwsze dwa etapy dotyczą wyboru sklepu, natomiast etapy 3-9 będą dotyczyły wyboru produktu.  Jeśli znajdziesz dobry sklep, dalsza część poszukiwań Twojego zlewu będzie o dużo łatwiejsza i przyjemniejsza.

1. O sklepie

Co warto wiedzieć o danym sklepie, zanim zrobisz w nim swoje zakupy?

Na stronie większości sklepów znajdziesz dział „O nas”. Zapisane tam informacje powiedzą Ci, w czym dany sklep się specjalizuje, ile lat jest na rynku i gdzie znajduje się jego siedziba. Warto poszukać także informacji na temat tytułów, atestów i gwarancji, jakie udostępnia dany sklep.
Zanim dokonasz zakupu, bardzo ważną informacją będzie dla Ciebie proces zwrotu towaru, na wypadek wyboru nieodpowiedniego lub niepasującego produktu. Jeżeli planujesz dokonać płatności na stronie sklepu, upewnij się, czy dana strona zabezpiecza swoje informacje. Sprawdź zatem, czy dana strona posiada symbol kłódki tuż przy adresie www.

2. Co mówią klienci

W następnej kolejności zwróć uwagę na opinie klientów.
Dobry sklep, będzie chciał pochwalić się swoimi opiniami i recenzjami od swoich odbiorców. Takowe z łatwością znajdziesz na jego stronie internetowej. Warto sprawdzić też portale takie jak: YouTube, Facebook czy Google, gdzie również uzyskasz dostęp do opinii wcześniejszych klientów. Najważniejsze opinie, na jakie warto zwrócić uwagę to te, dotyczące: kontaktu, jakości towaru, pomocy technicznej, czasu realizacji oraz przyjmowania zwrotów.
Nikt nie opowie Ci lepiej na temat danego sklepu niż klienci, którzy już wcześniej robili w nim zakupy. Bardzo ciężko jest jednak zadowolić wszystkich, toteż pojedyncze negatywne opinie są raczej standardem. Jednak jeżeli ilość negatywnych opinii wyrażających absurdalne podejście do klienta przekracza te pozytywne — lepiej darować sobie zakupów w tym sklepie i rozglądnąć się za innym.

3. Dane produktu

Największą zaletą produktów dostępnych w internetowych sklepach budowlanych są ich szczegółowe opisy. Poza danymi technicznymi mówiącymi o samym produkcie zawierają one także możliwe zastosowania oraz dowolne konfiguracje które mamy do wyboru. Jeżeli poszukujesz więc zlewu czy baterii odpowiedniej dla siebie, nigdzie nie znajdziesz tak dobrego źródła informacji na jego temat, jak właśnie w sklepie internetowym.
Czytając dane produktu zwróć uwagę na:
– dane techniczne
– właściwości
– producent
– dostępne warianty
– atesty i certyfikaty
– zawartość przesyłki.
Jeżeli masz wątpliwości co do samego produktu, możesz posilić się także Krajowym Wykazem Zakwestionowanych Wyrobów Budowlanych, którego rejestr prowadzi Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Bez większych trudności znajdziesz go za pomocą wyszukiwarki Google.

4. Filmy video

Potrzebujesz recenzji albo instrukcji obsługi na temat użytkowania zlewozmywaka czy baterii, które zamierzasz kupić? Internet to najlepsze miejsce pod względem dostępności informacji. Wiele sklepów samodzielnie tworzy filmy z recenzjami i instrukcjami obsługi na temat produktów, które udostępniają w swojej ofercie. W sieci znajdziesz także rozmaite blogi tematyczne, gdzie blogerzy również wykonują recenzje różnego rodzaju zlewozmywaków, akcesoriów oraz narzędzi.

5. Innowacyjne narzędzia pomocnicze

W dobie technologii, zarówno sklepy, jak i producenci oferują rozmaite narzędzia, pomagające klientom w precyzyjnym doborze odpowiedniego produktu. Są to m.in. porównywarki, wyszukiwarki, liczarki oraz inne aplikacje służące tworzeniu wizualizacji wnętrza. Znajdziesz je na stronach internetowych albo w formie aplikacji na telefon. Jeżeli potrzebujesz zmierzyć lub dopasować wymiar zlewozmywaka do Twojej szafki, lub wyciętego już otworu w blacie sprawdź, czy dany sklep nie stworzył narzędzia na swojej stronie internetowej, aby Ci to ułatwić.

6. Próbki

 

Zależy Ci na perfekcyjnym dopasowaniu kolorystycznym? Chcesz upewnić się, że materiał, z którego zrobiony jest Twój zlew, będzie odpowiedni? Rozglądnij się za możliwością pozyskania próbki.
Próbki są rozwiązaniem, które pozwoli Ci uzyskać namiastkę tego, z czego Twój zlew będzie zrobiony.
Próbkę taką możesz wówczas przyłożyć do mebli czy innych elementów remontowanego przez Ciebie pomieszczenia i upewnić się, czy to jest to, czego potrzebujesz. To udogodnienie sprawia, że zakupy przez internet będą o wiele bezpieczniejsze niż w sklepie stacjonarnym, w którym nie możesz od tak zabrać zlewozmywaka z półki i sprawdzić, czy będzie on pasował do blatu, mebli, ścian i pozostałych elementów wystroju.
Kolorystyka Twojego monitora, naświetlenie podczas sesji zdjęciowej, czy efekty graficzne mogą sprawić, że Twój zlewozmywak po rozpakowaniu będzie prezentował się nieco inaczej niż na zdjęciach.
Próbki pozwolą Ci upewnić się, czy kolory prezentujące się na zdjęciu, wyglądają tak samo w świecie rzeczywistym, jak na zdjęciach.

7. Obsługa

W sklepach internetowych fachowa obsługa jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. W większości sklepów internetowych już w pierwszej chwili pojawia się okienko, w którym można łatwo skontaktować się obsługą i zapytać o poradę. Odpowiedź zwykle pada błyskawicznie. Jest to możliwe także przy wykorzystaniu komunikatora w mediach społecznościowych lub po prostu za pomocą kontaktu telefonicznego. Na linii spotkasz się z miłą osobą doskonale wyszkoloną do tego, aby pomagać klientom w wyborze produktu pasującego dokładnie do konkretnych potrzeb. W ten sposób znajdziesz wszystkie informacje dotyczące specyfikacji produktu, oferty oraz czasu dostawy.

8. Dostawa

 

Najważniejsza jest dostępność wszystkich produktów. Bywa tak, że jeden produkt, na który będzie trzeba poczekać, może opóźnić czas dostawy całego zamówienia. To się zdarza w szczególności, gdy część materiałów dostępna jest na magazynie, a część trzeba wykonać na zamówienie. Ceny dostaw zwykle zależą od asortymentu. Przy obfitych zakupach, często możemy liczyć na darmową dostawę. Warto wziąć pod uwagę także, że czasami dostawa może nie obejmować wniesienia towaru do domu. Jeżeli chcemy, aby to dostawca wniósł towar do naszego domu, lepiej skonsultować to wcześniej z obsługą sklepu albo bezpośrednio z firmą kurierską.

9. Dodatkowe informacje

 

W wielu sklepach, po zakończeniu transakcji nie zostajesz sam. Po zakupie otrzymasz materiały pomocnicze takie jak dane techniczne czy instrukcje obsługi, porady i wskazówki. Sklepy dbają o to, aby pomimo dzielącej odległości, klient otrzymywał wsparcie nie tylko przed, ale także i po zakupie zlewozmywaka.

Podsumowanie

W dobie technologii branża zakupów przez internet rozrasta się nieustannie. Coraz to nowe systemy stale poprawiają komfort i bezpieczeństwo Twoich zakupów. Zanim jednak zdecydujesz się na robienie zakupów przez internet, poświęć chwilę na dokładne sprawdzenie sklepu, w którym zdecydujesz się na zrobienie Twoich zakupów. Wystarczy zaledwie kilka minut rekonesansu, aby znaleźć sklep godny polecenia. Zaoszczędzi to Twój czas, pieniądze oraz problemy związane z dostarczeniem Twoich zakupów.