Zwroty i reklamacje

Reklamacje

Wszelkie zgłoszenia reklamacyjne prosimy kierować na adres reklamacje@lavello.pl. W treści wiadomości prosimy o opisanie uszkodzenia oraz wpisanie numeru zamówienia i danych osobowych Na podstawie tych informacji zostanie rozpatrzona reklamacja. Podczas składania reklamacji prosimy o podanie w mailu oznaczenia znajdującego się od spodu zlewu, czyli K – kontrola jakości i numer, P – pakowanie i numer.

Ze względu na proces produkcji zlewów (wypalanie w wysokiej temperaturze) wymiary podane na stronach z ofertami są przybliżone i mogą się różnić do 5 mm. Reklamacji z tytułu mniejszej różnicy nie przyjmujemy.

Reklamacje z tytułu uszkodzenia zlewozmywaka spowodowanego stopieniem temperaturą powyżej 280 stopni nie będą przyjmowane

Reklamacje z powodu uszkodzeń transportowych można składać w terminie 7 dni od daty otrzymania przesyłki.

Zwroty towarów

Zgodnie z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów wskazanych poniżej. Dodatkowo Lavello daje możliwość zwrotu nieuszkodzonego, kompletnego towaru w ciągu kolejnych 16 dni kalendarzowych. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem dla umowy, w wykonaniu której Sprzedawca wydaje Produkt, będąc zobowiązany do przeniesienia jego własności (np. umowa sprzedaży) – od objęcia Produktu w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik.

Konsument ma prawo zwrotu bez podania przyczyny w ramach odstąpienia od umowy sprzedaży. Zwracany towar będzie odesłany w oryginalnym opakowaniu z kompletną zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone oraz nie będą nosiły śladów użytkowania.

Uwaga! Prosimy o zwrot towaru kurierem DPD, Pocztex lub UPS w paczce ubezpieczonej z zaznaczoną opcją “Ostrożnie” (na stronie zamówienia kuriera). Wymóg ten jest spowodowany tym, że paczki wysyłane innymi przewoźnikami często ulegają uszkodzeniu! Proszę także zaznaczyć, żeby kurier dostarczył przesyłkę do godziny 14 (godzina zakończenia pracy naszego działu zwrotów i reklamacji).

Chęć dokonania zwrotu należy zgłosić drogą elektroniczną, na adres e-mail: reklamacje@lavello.pl.

Klient wysyła produkt na własny koszt. Gwarantujemy zwrot zapłaconej kwoty w ciągu 14 dni.

Uwaga! Nie przyjmujemy przesyłek wysyłanych za pobraniem oraz przesyłek In Post.

Konsument ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia w którym odstąpił od umowy, zwrócić Produkt Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę do odbioru. Zwrot towaru następuje na adres magazynu wysyłkowego firmy Lavello s.c: ul. Sławska 1, 67-112 Siedlisko

Konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy w dowolny sposób. Wzór odstąpienia od umowy dostępny jest pod adresem:

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,45,865,12,1,wzor-oswiadczenia-o-odstapieniu-od-umowy-zawartej-na-odleglosc.html