Montaż zlewozmywaka pod oknem – co musisz wiedzieć, by uniknąć niemiłych „niespodzianek”?

Zlewozmywak granitowy Lavello Luxor 1.0XL

Pragniesz rozkoszować się widokiem za oknem w czasie wykonywania codziennych czynności przy zlewozmywaku? Wyobraź sobie swój piękny ogród, powiew rześkiego powietrza na policzkach i magiczny zapach ziół w doniczkach. Delektujesz się tą chwilą, która jest przepełniona wdzięcznością za ten przepiękny pejzaż, który podziwiasz. A może jesteś osobą, która mieszka w centrum dużego miasta i spogląda na panoramę okolicy, która zawsze tętni życiem? Dobiegające dźwięki z zewnątrz dają sygnał, że dzień rozpoczął się w najlepsze. To przestrzeń, w którym praca, rozrywka i odpoczynek przelewają się jak woda w morzu.

W Naszym sklepie znajdziesz jedyny i wyjątkowy zlewozmywak granitowy, który sprawi, że będziesz doświadczać tych niezwykłych doznań za każdym razem, decydując się na jego umieszczenie pod oknem.

Takie rozwiązanie zapewnia kuchni oryginalny i nietuzinkowy desgin, który świetnie pasuje nie tylko do aranżacji rustykalnych, minimalistycznych czy nowoczesnych. Sprawia, że zlew staje się bezkompromisowym bohaterem i przyciąga wzrok każdego, kto wkracza do przestrzeni kuchennej. Warto zastanowić się czy montaż zlewozmywaka pod oknem sprawdzi się w Twojej kuchni. Dlatego specjalnie dla Ciebie poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Czerpanie radości

Z pewnością tak zorganizowaną strefę zmywania kojarzysz ze scenerią w amerykańskim filmach, prawda? Ogromna przestrzeń rozjaśniona naturalnym światłem, która wpada do kuchni przez duże okna z widokiem na bawiące się dzieci w ogrodzie. Jednak w ostatnich latach coraz częściej takie rozwiązanie jest stosowane w polskich domach. Bez wątpienia skrada ono serce tych, którzy pragną umilić swój czas podczas zmywania naczyń. Daje możliwość na chwilowe oderwanie się od czynności, która dla wielu osób nie należy do ulubionych obowiązków. Dzięki takiemu rozwiązaniu czas płynie znacznie przyjemniej i… szybciej!

W zgodzie z naturą

Naturalne oświetlenie jest niewątpliwie ogromną zaletą chociażby ze względów ekologicznych i zdrowotnych. Zlewozmywak przy oknie daje możliwość korzystania ze światła dziennego przez znakomitą większość czasu. W Naszym asortymencie posiadamy szeroką gammę kolorów do wyboru. Warto rozważyć wybór jasnego koloru zlewozmywaka tj. piaskowy lub biały, który dodatkowo sprawi, że kuchnia stanie się jasnym wnętrzem o bardzo przytulnym odbiorze dla każdego domownika. Naturalne światło optycznie powiększa przestrzeń, dlatego będzie to dobre rozwiązanie dla wąskiej lub małej przestrzeni kuchennej. Mimo wszystko trzeba pamiętać o tym, aby zamontować dodatkowe oświetlenie, które ułatwi korzystanie z tej strefy wieczorową porą. Warto rozważyć montaż kinkietu bądź halogenu nad zlewem, dzięki którym z łatwością będzie można się poruszać w późniejszych godzinach, gdzie dostęp do światła dziennego jest bardziej ograniczony.

Aromat świeżych ziół

Wyobraź sobie, że zrywasz listki świeżej bazylii, aby udekorować pyszny obiad dla całej rodziny. Poranne guacamole na chrupiącym pieczywie smakuje niezwykle, kiedy jest posypane świeżą kolendrą. Pesto z natki pietruszki pasuje niemal do każdego dania. To wszystko może być dosłownie na wyciągnięcie Twojej ręki, jeśli zdecydujesz się na domową uprawę ziół na parapecie, która zamieni kuchnię w piękny ogród. Jeżeli lubisz naturalne dodatki, które nie tylko upiększają domową przestrzeń, ale również wypełniają wyjątkowym zapachem i kolorem, to ta propozycja wspaniale sprawdzi się w Twojej kuchni. Dodatkowym atutem jest fakt, że wilgoć która wydziela się podczas korzystania ze zlewozmywaka, ma korzystny wpływ na kondycję roślin.

Scenariusz, który pisze życie

Aby zadbać o własne zdrowie i swoich najbliższych nie można zapomnieć o cennych witaminach i minerałach zawartych w naturalnych i nieprzetworzonych produktach. Przygotowywanie zdrowych posiłków wiąże się z koniecznością mycia świeżych warzyw i owoców. Trzeba wziąć pod uwagę, że podczas codziennego korzystania ze zlewozmywaka, woda może chlapać nawet na dużą odległość sięgając nie tylko parapetu, ale nawet szyby! W takich okolicznościach warto zaopatrzyć się w specjalne akcesoria z przedłużonymi rączkami, które służą do mycia trudno dostępnych miejsc na oknie. Natomiast parapet można zabezpieczyć przed wilgocią poprzez pokrycie materiałem odpornym na wodę. Dobrym rozwiązaniem okażą się płytki ceramiczne, z których w łatwy sposób można zetrzeć wodę. Oczywiście wystarczająco głęboki zlewozmywak może minimalizować ryzyko zachlapania szyb. Dlatego warto uwzględnić te szczegóły przy zakupie.

Kuchenne tango

Podskakujące pokrywki od garnków w trakcie gotowania tworzą swoistą symfonię w kuchni, która nadaje rytm do działania. Bulgoczący bulion warzywny daje sygnał, że to już najwyższa pora nakrywać stół do obiadu. Domownicy z niecierpliwością czekają na porcję miłości i troski, która jest wyczuwalna w każdym kęsie. Podczas gotowania unosi się w powietrzu mnóstwo pary wodnej, która często spędza sen z powiek osób martwiących się o powstanie wilgoci w przestrzeni kuchennej. Pamiętasz widok unoszącej się gęstej mgły, kiedy odcedzasz makaron lub kaszę gryczaną? Poprzez otwarcie okna przy zlewozmywaku, możesz z łatwością odprowadzić z nadmiaru parę, która towarzyszy kulinarnym podbojom. To rozwiązanie daje nie tylko możliwość uniknięcia przykrym skutkom gromadzącej się wilgoci, ale również zapewnia dopływ świeżego powietrza. Taki rześki powiew dobrze zrobi dla umysłu, który nieustannie zastanawia się nad każdym detalem podczas gotowania. Mimo wszystko, trzeba wziąć pod uwagę, że może pojawić się trudność z jego otwarciem poprzez niewłaściwie dobraną baterię.

W Naszym asortymencie posiadamy baterię z elastyczną wylewką Lavello Springy, która pozwala na wygięcie jej już do samej podstawy! Tak więc otwarcie okna nie będzie stanowiło już najmniejszego problemu.

Przy takim rozwiązaniu jakim jest umiejscowienie zlewozmywaka pod oknem, świetnie się sprawdzi również Nasza bateria Flexi, która ma nowoczesny design w kolorze czarnym z elementami chromowanymi i wylewką pokrytą wysokiej jakości gumowym materiałem. Dzięki obrotowej i elastycznej wylewce, którą można ustawić nawet na wysokości 54 cm (licząc od podstawy baterii), zmywanie naczyń odbywa się wyjątkowo wygodnie, a Ty już nie będziesz się martwić o to, czy możesz otworzyć swobodnie okno. Dodatkowo elastyczna wylewka pozwala dowolnie kierować strumieniem wody, więc napełnienie dużych pojemników czy umycie naczyń o nietypowym kształcie przestanie być wyzwaniem.

Aby Nasza oferta była jeszcze ciekawsza, posiadamy model Lavello Vene z elastyczną wylewką, która posiada perlator napowietrzający wodę, co zmniejsza jej zużycie. W pozycji wyjściowej wylewka jest zamontowana na wysokości 17cm co ułatwia wkładanie oraz wyciąganie naczyń ze zlewu.

A co najważniejsze – wszystkie baterie pasują do zlewów znajdujących się w Naszej ofercie.

Suszenie naczyń

Czujesz jak krople wody płyną po Twoich rękach, kiedy odkładasz świeżo umyte naczynia do suszarki, która jest umiejscowiona w szafce nad zlewem? Nieczęsto zdarza się, że wpadają one pod rękaw i nie należy to do zbyt przyjemnych odczuć. Wybierając opcję podziwiania pięknych widoków za oknem podczas mycia naczyń, nie możemy zapomnieć o bardzo istotnej kwestii jaką jest umiejscowienie suszarki na naczynia. W tym przypadku możemy ją umieścić na blacie lub wybrać Nasz model Lavello Luxor 1.0 z wbudowanym ociekaczem. Stanowi to niesamowity kompromis pomiędzy komfortem odkładania naczyń, a możliwością spoglądania na panoramę okolicy. W takich okolicznościach rutynowe czynności stają się przyjemniejsze i dużo wygodniejsze. Jeżeli jednak należysz do osób, którym widok odłożonych naczyń może przeszkadzać, to w takim przypadku trzeba się zastanowić, czy takie rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie. Chyba, że nie widzisz problemu w tym, aby sprawnie i szybko odłożyć je na swoje miejsce w szafkach.

Domowe ognisko

Nie podlega wątpliwości, że trzeba rozważyć kwestię związaną z ogrzewaniem kuchni, która jest zaaranżowana ze zlewozmywakiem przy oknie. Wiele osób w pobliżu okien ma w swoim domu zamontowane grzejniki. To bardzo częsty widok spotykany w polskich domach. Jeśli masz taką możliwość, to najlepiej zrezygnować z tradycyjnego grzejnika w tym miejscu i zdecydować się na ogrzewanie podłogowe, które nie tylko zapewni niezwykły komfort, ale i dodatkowe miejsce w szafce przy zlewie. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości to można zamontować grzejnik w szafce pod zlewozmywakiem, ale trzeba pamiętać o tym, aby w blacie wyciąć otwory, które będą odpowiadać za prawidłową cyrkulację powietrza. Jednak jest to rozwiązanie połowiczne. Jeżeli to rozwiązanie nie przemawia do Ciebie, to może warto zastanowić się nad wyborem innego miejsca, tak aby kaloryfer mógłby spełniać swoją funkcję grzewczą i estetyczną.

Podsumowanie

Jak widać aranżacja kuchni ze zlewozmywakiem przy oknie ma swoje mocne i słabe strony. Ważne jest, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji, dokładnie przeanalizować takie rozwiązanie, aby w trakcie codziennego użytkowania nie być rozczarowanym z dokonanego wyboru. Piękny widok za oknem i mnóstwo naturalnego światła, którym można się cieszyć podczas codziennych czynności sprawia, że zlew pod oknem to dla wielu fantastyczne rozwiązanie. Ostateczna decyzja powinna uwzględniać wszystkie nasze oczekiwania, wymagania oraz możliwości jakie mamy w zasięgu przestrzeni kuchennej. Jednak starannie przemyślana strategia, po wyeliminowaniu ewentualnych błędów i odpowiednio dobranej estetyki może sprawić, że będziesz cieszyć się pięknym otoczeniem podczas wykonywania codziennych czynności.