Montaż zlewozmywaka w narożniku – jak oszczędzić cenne miejsce w kuchni?

Czy Twoja kuchnia jest mała i nieustawna? A może masz wrażenie, że przypomina długi wagon pociągowy, który jest zwyczajnie nie wygodnym miejscem do przyrządzania posiłków? Pragniesz uzyskać więcej miejsca i przestrzeni roboczej w kuchni?

Świetnie się składa! Doskonale wiemy, jak możemy Tobie pomóc, aby zapewnić komfort użytkowania również w małej przestrzeni kuchennej.

Kto z Nas nie marzy o dużej i przestronnej kuchni? No tak, ale nie każdy z Nas ma takie możliwości. Czy z tego powodu musimy być skazani na udrękę związaną z nieustawnym pomieszczeniem kuchennym?

Otóż NIE!

Sprawdź w jaki sposób możesz zaoszczędzić i jednocześnie zyskać sporo miejsca, które w takiej kuchni jest dosłownie na wagę złota.

Jak dobrze wiemy, nieustawne przestrzenie robocze potrafią zniechęcać nawet największych fanów zdrowego stylu odżywiania do przygotowywania codziennych i domowych posiłków. Do zaparzenia kawy potrzebujesz zaledwie około 20 cm blatu roboczego, ale do przygotowania warzywnej lasagne przyda się co najmniej 60 cm, prawda? Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta na każdym etapie życia. Nasz organizm codziennie potrzebuje odżywczego i wartościowego pożywienia, aby mógł pracować w optymalnych warunkach. Dlatego tak ważne jest to, aby dbać o siebie i swoich najbliższych z najwyższą troską.

Powiedzmy sobie wprost – domowe posiłki smakują najbardziej. Pamiętasz smak ulubionej zupy z dzieciństwa, mimo upływu czasu? No właśnie! Ten smak jest tak wyjątkowy, że już na zawsze pozostaje w Naszych sercach. Te wspomnienia możemy również tworzyć w małych przestrzeniach kuchennych! Rzeczywiście, urządzenie małej kuchnia to nie lada wyzwanie, ALE! Możemy potraktować je jako fantastyczne wyzwanie, do tego by wykrzesać z takiego miejsca jak najwięcej się da. Dosłownie wyciskając ją jak cytrynę, do ostatniej kropli, aby zapewnić sobie komfortową przestrzeń do działania.

Styl i ergonomia w jednym

Planując układ szafek w wąskiej kuchni, musimy pamiętać o przestrzeni do swobodnego poruszania się. Istnieje rozwiązanie, które pozwoli zachować ergonomię poprzez wykorzystanie zlewozmywaka narożnego, który pomoże wykorzystać często nieużywaną część blatu. Urządzając każdą kuchnię warto zwrócić uwagę na umiejscowienie lodówki, zlewozmywaka i płyty grzewczej, czyli tzw. trójkąta roboczego. Takie ustawienie znacząco poprawi komfort pracy oraz skróci dystans pokonywany podczas przygotowywania posiłków. W ten sposób Twoja codzienna praca w kuchni staje się o wiele sprawniejsza i przyjemniejsza – po prostu wyjmujesz pyszne warzywa z lodówki, obierasz je i opłukujesz przy zlewie, a następnie wkładasz do garnka.

Brzmi pięknie, prawda? Tym samym pokonujesz przy tym najkrótszą drogę, a umyte produkty nie chlapią po całej podłodze. Więc oszczędzasz czas, który mógłbyś stracić na kręceniu się po kuchni.

Mniej znaczy więcej

Znakomity kształt zlewozmywaka narożnego sprawia, że dzięki niemu możemy pozwala o wiele lepiej wykorzystać dostępny kawałek blatu. Poprzez zamontowanie zlewu w narożniku, w praktyczny sposób zagospodarowujemy niezwykle kłopotowie miejsce, gdzie powiedzmy sobie szczerze – niezbyt często i przyjemnie przyrządza się posiłki. Dzięki temu w łatwy sposób zyskujemy dodatkową powierzchnię roboczą oraz przestrzeń do przechowywania, znacznie podnosząc ergonomię naszej kuchni.

Decydując się na zlew narożnikowy, nawet w małej kuchni możemy pozwolić sobie na większy zlewozmywak granitowy Naszej marki – jednokomorowy z ociekaczem Lavello Decoro 4.0 lub 1,5 komorowy model Lavello Decoro 3.0. Poczuj na własnej skórze jak przyjemne może być przygotowywanie posiłków w tak małej przestrzeni.

Jednak musimy pamiętać o bardzo ważnej kwestii. A mianowicie o tym, że zlew narożny bardzo często znajduje się w okolicy łączenia płyt blatu kuchennego. Dlatego trzeba zadbać o to, aby to łączenie było wykonane jak najbardziej profesjonalnie. Ze względu na większą wilgoć i obecność wody najlepiej od razu przewidzieć to, że takie łączenie może okazać się słabym punktem całego ciągu roboczego. Może to narazić blat na rozklejenie, wybrzuszenie oraz pleśń, a tego byśmy przecież nie chcieli. Tak więc przy takim rozwiązaniu trzeba zadbać o odpowiednią szczelność łączenia, które może zapewnić większe bezpieczeństwo podczas codziennego korzystania.

Jak dobrze wiemy, w małej przestrzeni kuchennej każdy centymetr jest dosłownie na wagę złota. Biorąc pod uwagę fakt, że w Naszej kulturze mamy tradycję do przygotowywania domowych zapasów na zimę, każda przestrzeń do przechowywania jest bardzo potrzebna. Wyobraź sobie to jesienne popołudnie, kiedy wracasz po wyczerpującym dniu w pracy.

Za oknem szaro i ponuro. To jest moment, w którym siadasz wygodnie z kubkiem rozgrzewającej herbaty z cynamonem i pomarańczą. A do tego otwierasz słoik z domową konfiturą z żurawiny, która dosłownie pachnie latem. Dosłownie jakby promienie słońca wypełniły to miejsce, w którym jesteś. Ogrzewasz swoje serce nie tylko ciepłym napojem, ale i wspomnieniami z tamtych chwil. W tej jednej chwili możesz pozwolić sobie na niebiańską chwilę zapomnienia, która sprawia, że odprężysz się, a dzięki temu możesz złapać więcej dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Tak więc niewątpliwą korzyścią zlewozmywaka narożnego jest fakt, że zyskujemy bezpośrednio pod nim mnóstwo miejsca na przechowywanie różnego rodzaju środki czystości, płyny czy też tabletki do zmywarki. Półka na takie przedmioty musi mieć swoje miejsce w każdym domu, a szafka narożna z definicji zazwyczaj oznacza szafkę o sporym rozmiarze, która może pomieścić wiele. Dzięki czemu pozostałe szafki możemy wykorzystać na domową spiżarnię przepysznych konfitur, kompotów i wszelakich zapraw.

Biorąc pod uwagę fakt, że w tradycyjnej polskiej kuchni kosz na śmieci ustawia się w szafce pod zlewem, w przypadku takiego rozwiązania może wystąpić pewne utrudnienie. O ile zyskujemy sporo miejsca na różnego rodzaju detergenty, gąbki do mycia naczyń i środki czystości, to szafka narożna nie daje nam tak wygodnej przestrzeni do korzystania z kosza na śmieci. Ale to nie znaczy, że jesteśmy skazani na problem! Można w łatwy sposób zainstalować kosze na drzwiach lub skorzystać z gotowych rozwiązań do montowania wysuwanych pojemników na śmieci.

Jeżeli nie przemawia do Ciebie to rozwiązanie, to oczywiście kosze można umieścić też w innych szafkach, a pod zlewem przechowywać środki czystości. Dobrym pomysłem mogą być łamane drzwi narożnikowe, dzięki którym będzie łatwiej dostać się do wnętrza szafki.

Zlewozmywaki narożne szczególnie dobrze sprawdzają się w kuchniach o układzie L, U i G. W Naszej ofercie znajdziesz zlewozmywaki narożne, które są atrakcyjne dla oka i nie stanowią tylko dziury w szafce służącej do zmywania garnków, lecz element ozdobny kuchni, które pięknie się komponują z całością. To również idealne rozwiązanie do trudnych kuchni z nietypową zabudową, ciasnymi zakątkami lub skosami.

Nasz zlewozmywak granitowy 1,5-komorowy z ociekaczem, Lavello Decoro 3.0 będzie doskonale się prezentować w szafce narożnej oraz w narożniku wyspy kuchennej. Jego kształt idealnie wpasowuje się w każdą niestandardową aranżację.

Mimo wszystko trzeba pamiętać o tym, że decydując się na zlewozmywak w narożniku dostęp do tego miejsca będzie możliwy tylko dla jednej osoby. Czy to może stanowić problem? Praca we dwoje nie jest niemożliwa, ale zdecydowanie może być utrudniona. Warto odpowiedzieć sobie odpowiedzieć na następujące pytanie – jak często i czy w ogóle w Naszym domu mamy sytuację, kiedy zmywamy naczynia we dwoje? Jeżeli takie sytuacje występują sporadycznie lub bardzo rzadko, to takie rozwiązanie nie musi stanowić problemu.

Podsumowanie

Każdą przestrzeń kuchenną, nawet tą najmniejszą, podłużną czy też nieustawną można zaaranżować tak, by była funkcjonalna, stylowa i ergonomiczna. Decydując się na Nasze zlewozmywaki granitowe narożne w wersji 1 komorowej lub 1,5 komorowej możesz stworzyć przestrzeń, która będzie zapraszać do gotowania i spędzania czasu w gronie naszych najbliższych.

Nie zwlekaj ani chwili dłużej i sprawdź naszą ofertę już teraz. Zacznij tworzyć niezapomniane wspomnienia, które zapiszą się w sercach Twoich bliskich na długie lata. Niech będą jak najpiękniejsze!