Zlewozmywak podwieszany – ułatwia czy utrudnia życie? Odkrywamy wszystkie tajemnice!!!

Posłuchaj w wersji audio

Szukasz zlewozmywaka, który łączy praktyczność z elegancką, ponadczasową formą oraz ekskluzywnym, luksusowym stylem? 

Świetnie się składa! 

Dobrze wiemy, że wybór tego odpowiedniego to klucz do sukcesu. Jednym z ciekawszych rozwiązań, jakie można zastosować w kuchni, jest zlewozmywak podwieszany.

Zastanawiasz się jednak, jak jest praktyce? Nie wiesz czego się spodziewać i na co się przygotować?

Bez obaw. 

Zaraz przekonasz się o tym, jaki jest zlewozmywak podwieszany naprawdę!

W poniższym artykule opiszemy na co zwrócić szczególną uwagę oraz co daje gwarancję satysfakcji z użytkowania tego rodzaju zlewozmywaka. 

Więcej przestrzeni roboczej

Zlewozmywak podwieszany inaczej nazywany podblatowym jest montowany od spodu blatu, a nie na blacie tak jak to jest w przypadku zlewozmywaków nablatowych, które nakłada się bezpośrednio na niego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, na blacie kuchennym nie wystaje obramowanie.W ten sposób  zyskujesz więcej przestrzeni roboczej. Możesz cieszyć się nieograniczoną swobodą w czasie przyrządzania posiłków, mycia naczyń czy też codziennych obowiązków. 

Profesjonalny montaż 

Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że montaż tego rodzaju zlewozmywaka nie należy do prostych zadań. Nie warto robić tego na własną rękę. Dlatego jako producent, zalecamy, aby zlewozmywaki podblatowe były instalowane przez profesjonalnego i doświadczonego instalatora. Profesjonaliści posiadają specjalistyczne narzędzia i wiedzę, jak je właściwie wykorzystać, aby zlewozmywak był zamocowany bezpiecznie i solidnie. Do tego poprawne uszczelnienie połączeń hydraulicznych i rur jest kluczowe dla zapewnienia, że zlewozmywak będzie działał poprawnie i nie będzie wyciekał woda lub odpady. W taki sposób unikniesz ogromnego ryzyka, które może okazać się kosztownym błędem, ponieważ nieprawidłowy montaż może oznaczać porażkę. Profesjonalny montaż zapewni, że zlewozmywak będzie zamocowany w sposób stabilny i bezpieczny. 

Prostsze sprzątanie

Jeśli kiedykolwiek przyszło Tobie przetrzeć blat, gdzie krawędź zlewu znajduje na nim doskonale zdajesz sobie sprawę, z jaką łatwością resztki jedzenia i inne zabrudzenia mogą wtopić się w te małe szczeliny wokół zlewu. Dobrze wiemy, jak trudno jest wyczyścić takie miejsca i jak ważna jest szybka interwencja w przypadku rozlania wody! Jednak to nie koszmar zlewozmywaków podblatowych – w tym przypadku nie ma o tym mowy! Takie rozwiązanie nie ma żadnych trudnych i tajemniczych zakamarków, w które mogłyby zmieścić resztki jedzenia. A do tego zlewozmywak podwieszany tworzy absolutnie gładką przestrzeń wręcz “bezszwową”. W ten sposób sprzątanie jest jeszcze prostsze i szybsze, ponieważ za pomocą jednego ruchu ręki można zetrzeć okruszki z blatu wprost do komory zlewozmywaka.Tak więc zaoszczędzisz mnóstwo czasu na codziennych porządkach, ponieważ szybko i skutecznie wyścisz całą powierzchnię bez zbędnego wysiłku. Najwyższa pora przestać martwić się o brud, który zbiera się wokół zlewozmywaka i odetchnąć z ulgą.

Szafka pod zlewozmywakiem jest miejscem, w którym często znajdują się kosze do segregacji odpadów oraz różnego rodzaju środki czystości i detergenty. Niestety, wybór zlewozmywaka podblatowego ogranicza tą przestrzeń. Oczywiście nie musi to stanowić problemu, jeżeli przygotujemy się na to już w trakcie remontu i rozważymy inne miejsce do przechowywania akcesoriów do sprzątania. 

Odpowiedni rodzaj blatu kuchennego

Nie wszystkie rodzaje blatów kuchennych nadają się do zlewozmywaków podwieszanych. Aby w pełni rozkoszować się walorami estetycznymi zlewu podblatowego trzeba uważnie przemyśleć decyzję o wyborze blatu kuchennego. To co jest najbardziej istotne w tej kwestii, to należy montować je do blatów wykonanych z materiałów odpornych na działanie wody, czyli kompozyty, granit i spieki. Najgorszy scenariusz jaki mógłby się wydarzyć to pęczniejący od wody blat, który z czasem będzie całkowicie do wymiany. Decydując się blat kuchenny, który jest wykonany z materiału kamiennego, możemy mieć pewność, że codzienna praca z wodą będzie absolutnie bezpieczna. 

Trzeba również pamiętać o tym, że Nasze zlewozmywaki granitowe są solidne i ciężkie. Zdecydowanie trzeba unikać materiałów na blat kuchenny o niskiej gęstości czyli drewno, sklejka, MDF czy laminaty. Mogą okazać się zbyt delikatne, aby utrzymać ciężar granitowego zlewozmywaka podwieszanego. 

Wygoda każdego dnia

Każdy z Nas doskonale zdaje sobie sprawę, jak wiele dzieje się w obszarze strefy myjącej. To nie tylko mycie naczyń i przygotowywanie posiłków czy uzupełnianie wody w czajniku na pyszną, świeżo parzoną kawę. To również miejsce, gdzie w higieniczny sposób można zadbać o różnego rodzaju przedmioty. Tutaj czyścimy, szorujemy, odnawiamy to co straciło swój blask. A Nasze granitowe zlewozmywaki podwieszane posiadają duże i wygodne komory, które niezwykle ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Dlatego nie musisz obawiać się, że będziesz się męczyć – wręcz przeciwnie. Poczujesz na własnej skórze nową jakość jaką niesie za sobą praca przy zlewozmywaku podwieszanym. 

A nade wszystko, Nasze zlewozmywaki wykonane są z granitu dzięki czemu, kuchnia staje się miejscem pełnym spokoju i ciszy. To tworzywo ma w sobie takie właściwości, które znacznie lepiej pochłaniają dźwięki niż stalowy materiał. Dlatego będzie nie tylko wygodnie, ale i przyjemnie. Dzięki czemu takie miejsce, będzie bardziej zachęcać do wykonywania codziennych obowiązków domowych. 

Ponadczasowe piękno

To co jest mocną stroną zlewozmywaków podwieszanych, to że są piękne niezależnie od trendów, które panują w danym czasie. Moda na różne style aranżacyjne kuchni zmienia się, ale ten rodzaj zlewozmywaków ma w sobie coś wyjątkowego, co wygrywa z upływającym czasem. To minimalistyczny design, który stawia kropkę na “i”. Wypełnia swoim urokiem niemalże każdy styl kuchni i nigdy się nie nudzi. Znajduje swoich zwolenników w stylu rustykalnym, nowoczesnym, a nawet industrialnym. 

Ostrożności nigdy dosyć

Jednak to co warto wziąć pod uwagę to fakt, że mogą wystąpić trudności, kiedy przyjdzie wymienić zlewozmywak podwieszany. Mogą one wynikać z tego powodu, że istnieje ryzyko uszkodzenia blatu kuchennego podczas demontażu. Konieczne może okazać się zastosowanie specjalnych narzędzi oraz fachowej pomocy, aby zmniejszyć ryzyko, które się z tym wiąże. Tak więc, będzie potrzebna dodatkowa inwestycja, aby zrobić to w prawidłowy sposób. 

Podsumowanie

Jeżeli oczekujesz praktycznego, łatwego w użyciu i stylowego rozwiązania dla swojej kuchni, zlewozmywak podwieszany jest stworzony właśnie dla Ciebie.

Jednak trzeba pamiętać o tym, aby cieszyć się funkcjonalnością i walorami estetycznymi zlewozmywaka podwieszanego, trzeba odpowiednio się do niego przygotować. Przede wszystkim, trzeba dobrać odpowiedni rodzaj blatu kuchennego, aby mógł służyć wiele lat w swojej świetności. A do montażu, poprosić o pomoc profesjonalnego i doświadczonego instalatora, aby uniknąć ewentualnych porażek,które mogą okazać się kosztownym koszmarem.