Zlewozmywak z ociekaczem – jak bardzo ułatwia życie?

Posłuchaj w wersji audio

Każdy z Nas poszukuje praktycznych rozwiązań, które będą ułatwiać codzienne życie – szczególnie w kuchni. Dobrze wiemy, że w sercu każdego domu dzieje się naprawdę wiele, dlatego warto wybierać taki sprzęt i akcesoria, które będą usprawniać – a nie utrudniać domowe obowiązki. 

Wybór odpowiedniego zlewozmywaka jest niezwykle istotny, aby codzienne czynności nabrały nowej – lepszej jakości. Możemy, a nawet powinniśmy zapewnić sobie przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Jedną z takich możliwości jest opcja zlewozmywaka z ociekaczem, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Jednym z kluczowych punktów na kuchennej mapie jest – strefa myjąca. To tutaj rozpoczyna i kończy się każda kulinarna podróż. Począwszy od dokładnego mycia warzyw i owoców, poprzez płukanie kaszy i odcedzanie makaronu, kończąc na odkładaniu naczyń po zjedzonym posiłku i myciu garnków. Oczywiście, nie zapominając o uzupełnianiu wody w czajniku, kiedy przychodzi ochota na filiżankę ulubionej kawy. 

Odkryj razem z Nami w tym artykule, jak bardzo może ułatwić Tobie wykonywanie codziennych obowiązków – zlewozmywak z ociekaczem!

Jak to działa?

Ociekacz jest tą częścią zlewozmywaka, która stanowi dodatkową powierzchnię do odkładania i suszenia naczyń, ale nie tylko! 

Warto omówić w jaki sposób działa mechanizm, który sprawia, że woda spływa z ociekacza. Dzieje się to za pomocą lekkiego spadu powierzchni przeznaczonej na odkładanie naczyń. Jest na tyle optymalnie zaprojektowany, że woda może swobodnie ściekać do komory zlewozmywaka, a odłożone naczynia w bezpieczny sposób pozostają na swoim miejscu. 

Wiele Naszych zlewozmywaków granitowych z ociekaczem posiadają dodatkowe rowki, które nie tylko pomagają odpłynąć wodzie, ale również nadają eleganckiego wykończenia całości. Dzięki temu jest pięknie i… praktycznie.          

Wygodna przestrzeń

Każda kuchnia jest inna. Są duże i otwarte przestrzenie, w których miejsce znajdzie się dla każdego ochotnika kulinarnych wyzwań. Są również i takie, gdzie liczy się dosłownie każdy centymetr. Są bardziej i mniej ustawne. Bez względu na różnice, jest wspólny mianownik dla wszystkich – każda kuchnia potrzebuje miejsca na suszenie naczyń. Zlewozmywak z ociekaczem przede wszystkim rozwiązuje problem z odkładaniem ich zaraz po umyciu. A to dlatego, że suszarka znajduje się dosłownie na wyciągnięcie ręki. Z łatwością możesz odłożyć mokre talerze, bez obaw o to, że będzie rozchlapana dookoła woda. W odróżnieniu do suszarek, które są umieszczone w szafce nad zlewozmywakiem, nie jesteśmy narażeni na mokre rękawy przy odkładaniu naczyń. Wszystko odbywa się w pozycji niewymagającej podnoszenia rąk do góry. Dzięki temu wykonywanie codziennych czynności staje się bardziej intuicyjne i przyjemne. 

Oszczędne rozwiązanie

Wbudowany ociekacz sprawia, że nie musisz inwestować w dodatkową suszarkę na naczynia, która zajmuje sporo miejsca na blacie. Tym samym problem o wybór kolejnego elementu do kuchni odchodzi w niepamięć! Swobodnie możesz odkładać naczynia bez potrzeby korzystania z dodatkowego sprzętu. Również nie musisz się martwić o to, że suszarka popsuje efekt końcowy całej kuchni, ponieważ zlewozmywak z ociekaczem stanowi spójną i elegancką całość. W ten sposób podkreślisz walory estetyczne całego pomieszczenia. Tak więc, oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również niezwykle cenną przestrzeń roboczą.

Wymarzony porządek

Zimą, zdecydowanie częściej sięgamy po zamrożone warzywa i owoce. Zawsze wtedy, kiedy pragniemy wrócić smakiem i zapachem do cieplejszych dni możemy rozmrozić ulubione produkty na ociekaczu. Kiedy rozmrażamy produkty na talerzu, istnieje wysokie ryzyko, że woda będzie mimo wszystko zbierać się na blacie. Wystarczy chwila nieuwagi, w porę nie wylejemy wody i… bałagan nieunikniony. A w przypadku zlewozmywaka z ociekaczem – woda będzie spływać bezpośrednio do komory zlewozmywaka, a stamtąd prosto do odpływu. Już nie musisz obawiać się o bałagan, ponieważ to rozwiązanie jest o wiele bardziej praktyczne. Dodatkowo, dzięki niemu zyskujemy o wiele więcej miejsca na blacie i tym samym – więcej przestrzeni do działania. W ten sposób, jest o wiele łatwiej zadbać o porządek w kuchni. Bez wątpienia w takim miejscu każdy będzie chciał zostać w niej na dłużej. 

Ekologiczne rozwiązanie

Co jest warte podkreślenia, że tak przygotowana strefa myjąca bardziej zachęca do ręcznego mycia naczyń, co w dobie dzisiejszych czasów jest na wagę złota. W ten sposób można zadbać o środowisko naturalne ograniczając korzystanie ze zmywarki do minimum. A jak dobrze wiemy jest to sprzęt, który wykorzystuje energię elektryczną do swojej pracy. Ważne jest, aby w oszczędny sposób korzystać z wody nie tylko podczas mycia naczyń, ale tak na prawdę zawsze. Wystarczy pamiętać o tym, aby włączać strumień wody, tylko wtedy kiedy jej potrzebujemy.  W ten sposób można łatwo stworzyć ekologiczną strefę do mycia i suszenia naczyń. Dzięki temu każdy z Nas ma szansę dołożyć swoją cegiełkę dla dobra Naszej planety. 

Przyjemność z gotowania

Zlewozmywak z ociekaczem sprawia, że gotowanie staje się o wiele łatwiejsze. Bardzo często zdarza się, że w trakcie przyrządzania posiłku, komora zlewozmywaka jest już wypełniona naczyniami. Jednak, to już nie musi oznaczać kłopotu, kiedy przychodzi pora na odcedzanie makaronu czy też porcji warzyw dla wszystkich domowników. A to za sprawą dodatkowej powierzchni, którą można wykorzystać również do tego, żeby odsączyć wodę i odłożyć cedzak, by móc wrócić do dalszego gotowania – bez obaw o chlapiącą wodę dookoła. Dodatkowo ociekacz może służyć jako miejsce, na które odkładamy świeżo obrane skórki z warzyw czy owoców, by w jednym miejscu zebrać wszystko to co musi trafić do kosza na odpady organiczne. 

Więcej czasu na to, co na prawdę ważne

Każda chwila w gronie najbliższych jest niezwykle cenna. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, kiedy każdy ma ograniczoną ilość czasu, nie warto marnować go na to co zbędne. Decydując się na zlewozmywak z ociekaczem możemy zaoszczędzić czas. Dzięki niemu możemy umyć większą liczbę naczyń w jednym czasie. Jest to szczególnie potrzebne, kiedy przygotowujemy posiłki dla większej liczby osób, a nawet podczas domowych uroczystości. Dlatego możemy zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć na obecność w gronie rodziny i przyjaciół. 

Podsumowanie

Zlewozmywak z ociekaczem to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują wygodnych i praktycznych rozwiązań w swojej kuchni. To rozwiązanie sprawia, że w bezpieczny sposób można odłożyć mokre naczynia i rozmrozić ulubione warzywa. To dodatkowa przestrzeń, którą możesz wykorzystać w trakcie przyrządzania domowych posiłków. Dzięki niemu unikniesz bałaganu i zaoszczędzisz bezcenny czas, który wykorzystasz na to co na prawdę lubisz. Nade wszystko, takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo. Zlewozmywak z ociekaczem wypełni każdą kuchnię blaskiem, który będzie przyciągać wzrok, każdego kto przekroczy próg Twojej kuchni.